Naprawa klimatyzacji: mechanik twierdzi, że jest dobra, a działała tylko kilka dni?

5/5 - (2 votes)
Krzysztof Tobiasz, Warsztat Samochodowy Tobiasz Racing Piaseczno

Naprawa klimatyzacji: mechanik twierdzi, że jest dobra, ale działała tylko kilka dni?

 

Niestety w nieprofesjonalnych warsztatach naprawa klimatyzacji najczęściej sprowadza się tylko do uzupełnienia tzw. czynnika. Mechanik nie zastanawia się, czy układ jest w pełni szczelny, czy nie jest zaroszony, często sprawdzi tylko pobieżnie działanie kompresora.

Tymczasem w niektórych przypadkach jest to zupełnie niewystarczające. Klient, który wraca do warsztatu bo jego klimatyzacja po kilku dniach znów nie działa, to informacja, że naprawę wykonano niestarannie, a co najważniejsze, nie sprawdzono dokładnie szczelności systemu chłodzenia.

 

naprawa klimatyzacji piaseczno

 

W naszym warsztacie (NAPRAWA KLIMATYZACJI PIASECZNO) zajmujemy się tematem kompleksowo. Zanim dokonamy uzupełnienia czynnika w układzie, jest on poddany dokładnemu, niekiedy bardzo szczegółowemu sprawdzeniu. Używany do tego celu specjalistycznych lamp na podczerwień oraz laserowych czujników mikrouszkodzeń, wykorzystywanych w samolotach. Tylko wtedy, gdy mamy pewność, że układ jest szczelny, wymieniamy cały gaz na nowy i napełniamy układ.

 

Jeżeli potrzebujesz profesjonalnej porady dotyczącej Twojego samochodu, skontaktuj się z nami korzystając z zakładki JAK DOJECHAĆ lub bezpośrednio ZAREZERWUJ WIZYTĘ W WARSZTACIE za pomocą formularza online na stronie.